Psychologia rozwojowa i wychowawcza

O MNIE

W stronę dziecka to miejsce skupiające społeczność rodziców oraz wychowawców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Na jego łamach pomagam rozwiązywać trudności wychowawcze, motywuję do wspomagania rozwoju poprzez zabawę oraz wspieram w podążaniu za potrzebami dziecka. Więcej na temat wizji bloga piszę tutaj: KLIK

Jeżeli zastanawiasz się nad formą wsparcia rozwoju swojego dziecka lub poszukujesz materiałów do pracy z nim to jesteś w dobrym miejscu!

Jeśli czujesz, że W stronę dziecka jest miejscem stworzonym specjalnie dla Ciebie, to będzie mi przyjemnie gościć Cię tu częściej :-)

Kim jestem?

Miło mi, że pytasz :)

Nazywam się Agata Pietrzak, z wykształcenia i zamiłowania jestem psychologiem.  Jestem także żoną, miłośniczką długich spacerów i żeglarstwa w każdej możliwej postaci.  Dzień rozpoczynam od świeżo zaparzonej kawy i włączenia radia,  uwielbiam zapach nowych książek i wierzę w leczniczą moc uśmiechu :) 

W swojej pracy wspieram, obserwuję i pomagam w radzeniu sobie z nowymi wyzwaniami, jakie stają przed opiekunami, rodzicami oraz dziećmi.

Moje zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół ochrony zdrowia psychicznego dzieci, psychologii rozwoju dziecka oraz psychologii wychowawczej.

Ukończyłam pięcioletnie studia dzienne na kierunku Psychologia Stosowana na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Doświadczenie zawodowe zdobywałam w centrum terapii dziecięcej oraz poradniach psychologiczno - pedagogicznych.

Od sześciu lat stale podnoszę swoje kwalifikacje poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach z zakresu terapii dziecięcej, m.in.:
  • wspomagania procesów poznawczych,
  • technik relaksacyjnych w pracy z dziećmi,
  • przeciwdziałania agresji u dzieci,
  • profilaktyki logopedycznej,
  • rozwoju kompetencji emocjonalnych,
  • zespołu nadpobudliwości psychoruchowej,
  • zróżnicowanych narzędzi pracy terapeutycznej z dziećmi.

Interesuję się również problematyką oddziaływania rodziny w procesie wychowania dzieci i młodzieży, chętnie uczestniczę w konferencjach naukowych  podejmujących to zagadnienie.